Získejte svobodný prohlížeč souborů PDF!

Portable Document Format (PDF) je populárním formátem pro publikaci formátovaného textu a dokumentů. Existuje v mnoha různých verzích, některé jsou kvalifikovány jako otevřený standard, další jsou certifikovány normou ISO a jiné jsou zatíženy sofwarovými patenty. Prosazujte verze využívající otevřené standardy, protože otevřené standardy zaručují interoperabilitu, konkurenci a možnost volby. Číst více...

Existuje mnoho programů pro čtení a zápis dokumentů PDF. Všechny z níže uvedených prohlížečů PDF jsou svobodný software, který respektuje vaše čtyři zakládní svobody: používat, studovat, sdílet a vylepšovat je. To vám dává kontrolu nad vaším počítačem a pomáhá chránit vaše soukromí. Číst více...

Evince

Platformy:GNU/Linux

The document viewer of the Gnome project can display many document formats beside PDF.

Skim

Platformy:Mac OS X

PDF reader and note-taker for OS X.

SumatraPDF

Platformy:Windows

a free PDF, eBook, XPS, DjVu, CHM, Comic Book reader for Windows. Sumatra PDF is powerful, small, portable and starts up very fast.

Okular

Platformy:GNU/LinuxWindows

The document viewer of the KDE project also displays postscript, doc, odt and other formats. It is well integrated with the KDE web browser Konqueror.

Xpdf

Platformy:GNU/Linux

A lightweight, straightforward pdf viewer using a plain motif interface. The XpdfReader builds are non-free, we advise against them.

PDF.JS

Platformy:Firefox

PDF.JS is not a standalone application for viewing pdf, but a plugin available for various web browsers. It may suit you when you come across a lot of pdf files online or in an environment where you cannot or do not want to install a full desktop application.

qpdfview

Platformy:GNU/LinuxNetBSDFreeBSD

A simple tabbed PDF viewer.

gv

Platformy:GNU/LinuxMac OS X

A lightweight postscript and pdf viewer with xaw3d interface. Successor to ghostview.

sioyek

Platformy:GNU/LinuxMac OS XWindows

A PDF viewer designed for reading research papers and technical books.

Zathura

Platformy:GNU/Linux

Existují i proprietární alternativy, ale stejně jako v případě prohlížeče od Adobe je princip jejich funkce obchodní tajemství a tyto programy nerespektují vaše právo mít kontrolu nad vlastním soukromím a daty.

Pomozte nám přeložit uživatelské rozhraní / webové stránky vašeho oblíbeného prohlížeče dokumentů PDF!

Poznámka: Většina svobodných operačních systémů poskytuje balíčkovací systém, takže nemusíte ručně stahovat soubory ze stránek projektu. Instrukce, jak balíčky nainstalovat, naleznete na domovských stránkách svého distributora. Stránky, na které odkazuje ‚stáhnout‘, umožňují stažení zdrojového kódu, pokud si chcete software zkompilovat sami.