Hangi vabavaraline PDF-lugeja!

PDF on populaarne valik vormindatud tekstide ning dokumentide avaldamiseks. Sellest on mitu erinevat versiooni, millest mõned kvalifitseeruvad avatud standardina, mõned on sertifitseeritud ISO poolt ning mõned on koormatud tarkvarapatentidega. Sa võiksid soovida edendada versioone, mis on avatud standardid, kuna avatud standardid kindlustavad interoperatiivsuse, konkurentsi ning valiku. Loe lisa...

PDF-failide lugemiseks ning kirjutamiseks on mitmeid erinevaid programme. Kõik PDF-lugejad järgnevas loendis on vaba tarkvara ning austavad sinu vabadust kasutada, uurida, jagada ning parendada tarkvara. Seeläbi jääb kontroll sinu arvuti üle sulle ning paraneb sinu privaatsus. Loe lisa...

Evince

Platforms:GNU/Linux

The document viewer of the Gnome project can display many document formats beside PDF.

Skim

Platforms:Mac OS X

PDF reader and note-taker for OS X.

SumatraPDF

Platforms:Windows

a free PDF, eBook, XPS, DjVu, CHM, Comic Book reader for Windows. Sumatra PDF is powerful, small, portable and starts up very fast.

Okular

Platforms:GNU/LinuxWindows

The document viewer of the KDE project also displays postscript, doc, odt and other formats. It is well integrated with the KDE web browser Konqueror.

Xpdf

Platforms:GNU/Linux

A lightweight, straightforward pdf viewer using a plain motif interface. The XpdfReader builds are non-free, we advise against them.

PDF.JS

Platforms:Firefox

PDF.JS is not a standalone application for viewing pdf, but a plugin available for various web browsers. It may suit you when you come across a lot of pdf files online or in an environment where you cannot or do not want to install a full desktop application.

qpdfview

Platforms:GNU/LinuxNetBSDFreeBSD

A simple tabbed PDF viewer.

gv

Platforms:GNU/LinuxMac OS X

A lightweight postscript and pdf viewer with xaw3d interface. Successor to ghostview.

sioyek

Platforms:GNU/LinuxMac OS XWindows

A PDF viewer designed for reading research papers and technical books.

Zathura

Platforms:GNU/Linux

Adobe PDF-lugejale eksisteerib ka kinniseid alternatiive, kuid nagu Adobe Reader ei austa ka nemad sinu õigust kontrollida oma privaatsust ning andmeid, varjates oma tööpõhimõtteid kui ärisaladust.

Aita meil tõlkida oma lemmik-PDF-lugeja kasutajaliides ning allalaadimiseks mõeldud veebilehed!

Enamik vabavaralisi operatsioonisüsteeme pakuvad pakihaldussüsteeme ning ei nõua, et sa laeksid tarkvara käsitsi alla projektide veebilehtedelt. Juhised nende pakkide installeerimiseks on leitavad levitaja veebilehel. Siin viidatud veebilehtedelt leiad lähtekoodi juhuks, kui soovid ise tarkvara kompileerida.