Bu çeviri şuna göre güncelliğini yitirmiş olabilir özgün metnine . Bu sayfayı ve fsfe.org'daki diğer sayfaları çevirmemize lütfen yardımcı olun, böylece insanlar mesajımızı kendi anadillerinde okuyabilirler.

Hakkında

Bu girişimin bağlı olduğu yapı Özgür Yazılım Vakfı - Avrupa (FSFE) Camia'sıdır. Görüşlerinizi iletmek isterseniz, lütfen bize contact (at) fsfe (dot) org e-posta adresinden ulaşınız. Eğer FSFE'nin bu alternatifler hakkında kamu bilinci oluşturmak amacıyla neler yapmakta olduğunu merak ediyorsanız, lütfen bizim "sahipli yazılım reklamlarına son verin" kampanyasına göz atınız..

Eğer Özgür Yazılım ve Açık Standartlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı arzu ediyorsanız, aşağıdaki linkleri faydalı bulabilirsiniz:

FSFE Hakkında

Özgür Yazılım Vakfı - Avrupa (FSFE) pek çok Avrupa ülkesinde aktif olan, kar amacı gütmeyen, kamusal bir bağı olmayan ve pek çok küresel etkinliğe imza atmış bir kuruluştur. Yazılıma erişim demek, digital toplumun bir parçası olmak demektir. Bilgi çağında eşit katılımı, rekabetteki özgürlükle birlikte güvence altına almak adına Özgür Yazılım Vakfı - Avrupa çalışmalarını, yazılımı kullanma özgürlüğü, inceleme özgürlüğü, değiştirme özgürlüğü ve kopyalama özgürlüğü olarak tanımlanan Özgür Yazılım felsefesini sürdürmek ve geliştirmek amacı üzerine temellendirmiştir. 2001 yılında oluşumunu tamamlayan Özgür Yazılım Vakfı - Avrupa bu konular üzerinde bir farkındalık yaratarak, Özgür Yazılım felsefesini politik ve yasal olarak korumakta ve Özgür Yazılımın geliştirilmesine destek vererek topluma Özgürlük bilincini aşılamakta ve FSFE'nin temel çalışmalarını bu temel üzerine oturtmaktadır.